Jak wygląda praca w laboratorium? – spotkanie z gościem
W dniu dzisiejszym grupę 5 i 6-latków odwiedziła mama Szymona, Pani Elżbieta B. Jest ona pracownikiem laboratorium Szpitala Powiatowego w Zambrowie.
Nasz gość opowiedział o swojej pracy i narzędziach wykorzystywanych w laboratorium. Dzieci chętnie zgłaszały się do zainscenizowanego pobierania krwi. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy laboratoryjne. Na oczach „małych naukowców” odczynniki zmieniały swoje barwy, a pod mikroskopem pojawiły się bakterie i wirusy. Pani Ela podarowała przedszkolakom pamiątkowe książeczki i naklejki.
Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom dzieci staną się bardziej ufne do pracowników służby zdrowia.
Serdecznie dziękujemy Pani Eli za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie w przygotowanie zajęć.
